VALITS – pierwsze spotkanie partnerskie w Saalfelden

Pod koniec stycznia mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu rozpoczynającym projekt VALITS, który dotyczy zjawiska sezonowości i związanego z nim okresowego bezrobocia w branży turystycznej. Spotkanie miało miejsce w Saalfelden (Austria) położonym nieopodal Salzburga.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze. W ciągu dwóch dni omówione zostały poszczególne zadania do wykonania, a także dokonano podziału odpowiedzialności za konkretne działania. W drugim dniu spotkania mogliśmy porozmawiać z burmistrzem Saalfelden oraz przedstawicielem lokalnej Izby Przemysłowo Handlowej. Dokonali oni podsumowania sytuacji panującej na lokalnym rynku pracy, przez co obraz sezonowego bezrobocia w sektorze turystycznym stał się jeszcze bardziej wyraźny.

Bardziej szczegółowe informacje o projekcie można znaleźć na naszej podstronie, a wkrótce również na stronie projektu: http://valits.eu.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.