E-learning

Uczenie się jest nieodłączną częścią życia każdego człowieka, gdyż już od najmłodszych lat bierzemy udział w szeroko rozumianym procesie edukacji. Proces nauczania, podobnie jak wiele innych obszarów, stał się ważną częścią rewolucji informatycznej. Wykorzystanie narzędzi informatycznych wspierających zdobywanie niezbędnych umiejętności i wiedzy staje się coraz bardziej widoczne nie tylko na renomowanych uniwersytetach, ale również w firmach.

E-learning jako nowoczesna metoda nauczania nie jest jedynie wymysłem marketingowców. To znakomity, atrakcyjny i co istotne relatywnie tani sposób na podniesienie kwalifikacji i wiedzy szerszej grupy osób. Bez względu na to, czy szkolenie ma dotyczyć pojedynczych osób czy kilku grup, wykorzystanie e-learningu z pewnością ułatwi to zadanie.

Rosnąca popularność oraz dostępność platform e-learningowych pozwala w zasadzie każdemu stworzyć kurs online. Nie jest to jednak trywialne zadanie polegające na skopiowaniu materiałów z dokumentu na platformę. Firma Danmar Computers posiada ponad 10 lat doświadczenia w tworzeniu platform e-learningowych. Do tej pory stworzyliśmy wiele platform, portali OER oraz innych narzędzi edukacyjnych dla klientów biznesowych, sektora edukacji oraz na potrzeby projektów europejskich. Nasz zespół składa się z doświadczonych metodyków i dydaktyków, którzy w ścisłej współpracy z zespołem technicznym są w stanie opracować platformę e-learningową, której aspekty merytoryczne i technologiczne stoją na najwyższym poziomie.

Typowy przebieg tworzenia platformy e-learningowej można przedstawić następująco:

  • Analiza potrzeb oraz materiałów źródłowych,
  • Określenie specyfiki grupy odbiorców,
  • Propozycja i wybór wymaganych interakcji,
  • Planowanie ścieżek konwersji treści,
  • Wybór optymalnego rozwiązania technicznego,
  • Implementacja przykładowego modułu kursu,
  • Prezentacja modułu i ustalanie niezbędnych zmian,
  • Wprowadzanie zmian i implementacja pozostałych treści,
  • Wewnętrzna weryfikacja metodologiczno-techniczna,
  • Odbiór platformy e-learningowej.

Ponieważ każda platforma e-learningowa powinna być dostosowana do grupy odbiorców, z chęcią omówimy Twój pomysł w szczegółach. Zapraszamy do kontaktu! Jesteśmy w stanie zapewnić również niezbędne zaplecze hostingowe, dzięki czemu nie musisz o nic się martwić.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych realizacji.

 

Medilingua – platforma służąca podniesieniu umiejętności w zakresie medycznego języka angielskiego dla ratowników. Zawiera materiały tekstowe oraz multimedialne.

GreenSkills – rozbudowany treściowo serwis, którego zawartość dotyczy kwestii związanych z sektorem ekologicznego budownictwa.

PECOS – zmodyfikowana wersja platformy e-learningowej, która pozwala na przeprowadzenie automatycznego rozpoznania umiejętności użytkownika i zaproponowanie optymalnej ścieżki nauczania.

RAMP – zbiór kursów dotyczących szeroko pojętego lotnictwa. Ukończenie szkolenia i zdanie egzaminu potwierdzone jest certyfikatem.

RSAGE – kolekcja wielojęzycznych nagrań pozwalających na lepsze poznanie języka obcego. Materiały podzielone są na kategorie, co znacznie ułatwia nawigację.

e-CAL – platforma e-learning dla osób dorosłych chcących nauczyć się języka obcego. Treści zostały podzielone na dwie części – dla osób samodzielnie podjemujących naukę, oraz dla nauczycieli takich osób.

GOLIC – interaktywny zestaw ćwiczeń i nagrań audio kierowanych do przewodników turystycznych. Głównym celem jest podniesienie umiejętności językowych (angielski/hiszpański).