Sustain E+ dobiegł końca po dwóch latach aktywnej działalności!

Projekt, któremu został poświęcony ten artykuł, realizowany był od 28.02.2022r. do 27.02.2024r. Jego główną grupą docelową byli specjaliści zaangażowani w rozwój i realizację projektów Erasmus+.

Głównym i najważniejszym celem realizacji Sustain E+, była pomoc w opracowaniu ekologicznych propozycji dla projektów, które w sposób szczególny uwzględniają ślad węglowy i dążą do jego redukcji (zwłaszcza w zakresie mobilności). Dzięki współpracy z partnerami, specjalistami i ekspertami, opracowaliśmy i zrealizowaliśmy rezultaty projektu, które obejmują:

  • Projekty Erasmus + i ich wpływ na środowisko – polegająca na zebraniu danych i analizie źródeł strat w projektach Erasmus +, a także opracowaniu kwestionariusza autoewaluacji i zielonego certyfikatu.
  • Rozwój edukacji w zakresie projektów Erasmus+, obejmujący opracowanie szkoleń mających na celu podniesienie kwalifikacji w obszarze zrównoważonych projektów ekologicznych realizowanych w ramach programów Erasmus+.
  • Tworzenie społecznych narzędzi szkoleniowych – polegające na opracowaniu platformy szkoleniowej, która nie tylko dostarcza treści dotyczących zrównoważonego zarządzania projektami Erasmus+, ale również bada i proponuje cyfrowe rozwiązania wspierające cel projektu.

Jeśli jesteście zainteresowani zapoznaniem się z narzędziami opracowanymi przez partnerów projektu Sustain E+, możecie skorzystać z poniższych linków:

Kwestionariusz samooceny: Auto-evaluation tool – Sustaine E+ (erasmus.site)

Moduły edukacyjne: https://sustaineplus.erasmus.site/platform/login

Ponadto możecie się skontaktować z nami za pośrednictwem social mediów:

Strona Facebook: Sustain E+ | Facebook.