Nowy projekt: FEMENIN

Szóstego listopada miało miejsce pierwsze spotkanie w nowym projekcie: FEMENIN – Financial and Economic literacy of Migrant women for ENtrepreneurship Inclusion.

Spotkanie w Valladolid (Hiszpanii) było m.in. okazją, aby Partnerzy mogli się poznać. Gospodarzem był hiszpański Partner – INFODEF.

Pośród omawianych tematów były kwestie zarządzania projektem oraz prace nad pierwszym rezultatem, a dokładnie nad metodologią – wraz z jej powstaniem, Partnerzy podzielą się tematami do opracowania w przyszłym roku.

Celem projektu FEMENIN jest wspieranie nauczycieli osób dorosłych i trenerów w zakresie dostarczania rozwiązań edukacyjnych do nauczania umiejętności finansowych i ekonomicznych, dostosowanych do potrzeb grupy docelowej, tj. migrantek, aby wspierać ich integrację społeczną i zawodową. W ramach projektu opracowane zostaną innowacyjne metody i narzędzia OER w celu poprawy kompetencji edukatora dorosłych w nauczaniu migrantek o finansach i ekonomii, umiejętności liczenia i kompetencji cyfrowych.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.