Pierwsze spotkanie w projekcie CRAFTS 3.0

23 i 24 listopada, w pięknym mieście Valladolid, konsorcjum CRAFTS 3.0 spotkało się po raz pierwszy, aby oficjalnie rozpocząć projekt, który przygotuje nauczycieli i trenerów rękodzieła i rzemieślnictwa w Europie do zaadoptowania bardziej nowoczesnych metod i narzędzi pracy takich jak drukarki 3D, czy cięcie laserem. Ze względu na planowane powstanie nowoczesnego FabLab w Valladolid, projekt ten jest również odpowiedzią na potrzeby regionu.

Gospodarzem spotkania było stowarzyszenie FOACAL zrzeszające organizacje rzemieślnicze z regionu Castilla y Leon. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji projektu oraz organizacji koordynującej. Następnie, przedstawiciele partnerów przedstawili swoje organizacje i ich role w projekcie, po czym organizacja INFODEF zaprezentowała projekt w większych szczegółach. Ostatnim punktem na agendzie tego dnia była prezentacja pierwszego rezultatu – Europejskiego programu nauczania przedmiotów zawodowych dla nauczycieli rzemiosła, opartego na nowoczesnych narzędziach ICT. W wyniku następującej po tym dyskusji, partnerzy uzgodnili plan dla realizacji tego rezultatu.

Drugi dzień spotkania poświęcony był głównie kwestiom związanym ze sprawami administracyjnymi i finansowymi, przedstawiono też i omówiono plany upowszechniania i zachowania jakości. Partnerzy zdecydowali się korzystać z Admin Project – wyjątkowego systemu zarządzania projektami Erasmus+. Ciekawym elementem spotkania była wycieczka po siedzibie koordynatora, gdzie partnerzy mieli okazję przyjrzeć się prowadzonym warsztatom jak i obejrzeć powstające tam wyroby rzemieślnicze. Następne spotkanie zorganizowane będzie przez partnera Renova, w Londynie (UK), w maju 2018.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.