Efektywne szkolenie w ramach projektu YEP.

Przedstawiciele Danmar Computers wzięli udział w krótkim szkoleniu dla pracowników (LTTA), zorganizowanego w ramach projektu YEP. Szkolenie, zorganizowane przez Uniwersytet Tesalii, odbyło się w Volos (Grecja) i trwało od 3 do 7 lipca. Projekt YEP dotyczy zagadnień związanych z mentoringiem i przedsiębiorczością. Celem projektu jest opracowanie kursu szkoleniowego dla młodych przedsiębiorców, którzy chcieliby zostać mentorami osób starszych i pomóc im w zakładaniu biznesów. Szkolenie rozpoczęło się od prezentacji, przeprowadzonej przez doświadczonego mentora i założyciela Academy of Entrepreneurship (Akademii Przedsiębiorczości), który pokazał uczestnikom praktyczne aspekty mentoringu prezentując liczne przykłady i historie sukcesu. Kolejna interesującą częścią szkolenia były warsztaty przeprowadzone przez panią profesor z Uniwersytetu Tesalii, specjalizującą się w psychologii uczenia się. Pani profesor pomogła uczestnikom w zrozumieniu ważnych psychologicznych aspektów procesu mentoringu i wykorzystując różne techniki pracy w grupach, udało się stworzyć listę cech charakterystycznych dla efektywnych mentorów.

Stałym elementem szkolenia były sesje burzy mózgów, prowadzone przez różnych partnerów, zgodnie z ich specjalizacją. Sesje koncentrowały się wokół tematów z zakresu przedsiębiorczości, mentoringu i psychologii. Uczestnicy mieli możliwość lepiej się poznać i nawiązać wartościowe relacje zawodowe. Dyskusja dotyczyła również platformy online, która jest jednym z rezultatów projektu.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.