Szkolenie z projektu REFORM w Portugalii

Międzynarodowe Szkolenie w ramach projektu REFORM odbyło się w mieście Aveiro w Portugalii w dniach od 10-ego do 14-ego lutego br. W szkoleniu wzięło udział 28 ekspertów w dziedzinie edukacji, doradców, dydaktyków i nauczycieli ze szkół podstawowych i średnich, oraz przedstawiciele Konsorcjum. Uczestnicy skomentowali: Aveiro było ekscytujące. Trening był inspirujący. Wróciliśmy do domu zmotywowani.

Głównym celem było zaproponowanie zintegrowanej metodologii uczenia się w zakresie poradnictwa zawodowego (tzw. CC-box), która ułatwia przygotowanie własnych sesji szkoleniowych, indywidualnych i grupowych, w celu zapewnienia poradnictwa zawodowego dla uczniów w trzech grupach wiekowych (12-14 lat; 14-16 lat i 16-18 lat). Zatem, uczestnicy rozwinęli nowe umiejętności, kompetencje i wiedzę oraz podzielili się rekomendowanymi metodami nauczania w celu poprawy swoich kompetencji w zakresie doradztwa zawodowego. Nauczyli się także jak skuteczniej łączyć ze sobą działania empiryczne i poznawcze.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.