Szkolenie LTTA w ramach projektu SAFE.

3 lipca 2017r. w związku z realizacją projektu SAFE, do Rzeszowa przybyli zagraniczni partnerzy. Szkolenie LTTA, realizowane w ramach projektu, odbywało się w siedzibie firmy Danmar Computers, z udziałem 9 przedstawicieli partnerów z Portugali, Hiszpanii oraz Turcji. Program szkolenia obejmował 5 dni. Pierwsza sesja rozpoczęła się we wtorek 4 czerwca, od omówienia kwestii związanych z wyborem dobrych praktyk i aplikacji.

Podczas drugiego dnia uczestnicy zostali wprowadzeni w zasady tworzenia aplikacji mobilnych, omówiono też różne rodzaje tych aplikacji. Zespół programistów Danmar Computers przedstawił uczestnikom warsztatów najpopularniejsze obecnie frameworki używane do tworzenie aplikacji mobilnych takie jak lonic, Phonegap i React Native. Pierwsza z sesji praktycznych rozpoczęła się wprowadzeniem do serwisu Adsy, i zaprezentowaniem uczestnikom warsztatów jego możliwości. Kolejny dzień był kontynuacją sesji praktycznej dotyczącej Adsy. Następna sesja praktyczna dotyczyła Mobincube, gdzie uczestnicy warsztatów poznali możliwości tej usługi, oraz tworzyli w niej swoje własne aplikacje mobilne. Dzień czwarty poświęcony był usłudze App-Inventor. Uczestnicy poznali podstawy tworzenia aplikacji mobilnych przy jej użyciu, oraz omówiono kilka bardziej zaawansowanych zagadnień takich jak zamiana tekstu na mowę.

Aby zachować efektywność podczas ciężkiej pracy, ważne jest aby co jakiś czas odpocząć i skoncentrować się na czymś kompletnie innym i przyjemnym, na przykład na lokalnej kuchni i atrakcjach. Podczas szkolenia, uczestnicy nie tylko nauczyli się jak tworzyć aplikacje mobilne, ale mieli również możliwość poznania polskiej kultury i skosztowania tradycyjnych polskich potraw.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.