Pierwsze spotkanie partnerów w ramach projektu BOOST4Shoes

W dniach 30 listopada 2017 r. w Edynburgu w Szkocji odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu BOOST4Shoes. Gospodarzem spotkania był CIVIC Computing, który jednocześnie jest koordynatorem tego projektu.

BOOST4Shoes rozwinie Europejski Sektor Obuwniczy poprzez opracowanie Onlainowego Profilu Menagera Sprzedaży, profesjonalisty zdolnego do opracowywania strategii e-Commerce w celu zwiększenia przychodów ze sprzedaży zagranicznej poprzez wykorzystanie Internetu jako kanału sprzedaży. Projekt jest skierowany do MŚP z branży obuwniczej, ponieważ jest to dynamiczny sektor, który utrzymuje dużą liczbę miejsc pracy i musi być wspierany i wzmacniany. Opisywany profil zawodowy i związane z nim kompetencje są nadal niedoceniane w Europie, a obecny rozwój środowiska e-commerce może ułatwić znaczny wzrost.

Partnerzy wspólnie podzielili między siebie zadania do przygotowania oraz odbyli szkolenie z zakresu użytkowania Admin Project jako narzędzia podstawowego w zarządzaniu projektem. Ustalono również termin kolejnego spotkania, które odbędzie się we w Polsce.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.