3DP – Pierwsze spotkanie partnerskie na Malcie

Pierwsze spotkanie w ramach projektu 3DP – Training in 3D Printing To Foster EU Innovation& Creativity odbyło się w Bugibba, na Malcie. W spotkaniu wzięli udział reprezentanci większości partnerów: Ludor Engineering (koordynator), MECB (gospodarz), UPB-CAMIS, LIIS, Somorrostro, Godesk, ITI oraz SLK. Niestety, jeden z partnerów – Danmar Computers, nie mógł wziąć udziału w spotkaniu ze względu na strajk linii lotniczych.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją wszystkich partnerów, poprzedzone podsumowaniem projektu i szczegółowym opisem rezultatów. Omówiono również kwestie związane z upowszechnianiem.

Następnie partnerzy odwiedzili Laboratorium druku 3D ma Uniwersytecie Maltańskim i mieli okazję zobaczyć jak pracują zaawansowane drukarki 3D oraz porozmawiać z ekspertami pracującymi w Laboratorium.

Podczas drugiego dnia spotkania omówione zostały ważne kwestie związane z planem zarządzania projektem, analizą ryzyka, prawami autorskimi, zobowiązaniami partnerów czy zasadami obowiązującymi dla projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+. Partnerzy zapoznali się również ze stroną projektu www.3D-P.eu, stroną na Facebooku oraz kontem na Twitterze (@3dprintingeu).

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.