Drugi newsletter projektu DigiCulTS

Właśnie pojawił się drugi newsletter projektu DigiCulTS. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

POBIERZ

Partnerzy projektu DigiCulTS prowadzą badania w Austrii, Grecji, Polsce i Hiszpani w celu znalezienia kluczowych kompetencji cyfrowych dla MŚP. W pierwszej fazie badań porównaliśmy kryteria, parametry i ramy stosowane podczas identyfikacji kompetencji cyfrowych.

Obecnie przygotowujemy strukturę oferty szkoleniowej DigiCulTS dla MŚP, w której wykorzystamy podejście osobowościowe (Persona approach).

Aby dowiedzieć się czym dokładnie jest „Persona approach” zapraszamy na bloga Isabell Grundschober, która dokładnie przedstawiła to podejście.

Link do bloga: https://isabellgru.eu/index.php/2020/06/30/writing-personas-for-curriculum-and-course-design/?fbclid=IwAR1q0Ci-mHQOy7GMfOxySPlOTY2p7OMcwjaoGBmatvxLGk2RMqINWb-9seI

Opracowanie programu nauczania ma na celu stworzenie elastycznej, modułowej struktury. Kursy online zostaną dopasowane do potrzeb grupy docelowej.

ePortoflio

Na stronie DigiCulTs znajdziecie ePortfolio i dziennik postępów. Dzięki niemu możecie śledzić na bieżąco postępy projektu i zobaczyć jak to wszystko się zaczęło!

Link do ePortfolio: https://digicults.eu/de/news/

Cele projektu

DigiCulTS – Digital Culture for SMEs to projekt Erasmus+, którego celem jest wspieranie małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w znalezieniu swojego miejsca w społeczeństwie cyfrowym.

Rezultaty DigiCulTS

  • Narzędzie DigiCulTS, sprawdzające kompetencje cyfrowe
  • Kurs online
  • Wirtualna biblioteka.

Jakie są konsekwencje stosowania technologii cyfrowej w życiu zawodowym?

Rewolucja cyfrowa stawia przed MŚP konkretne wyzwania: z jednej strony nowe technologie oferują nowe możliwości biznesowe, a z drugiej wiele MŚP nie jest w stanie w pełni wykorzystać technologii cyfrowych.

Technologie cyfrowe mają wpływ na nasze życie codzienne, na postrzeganie jednostek, rzeczywistości, czasu, możliwości prezentacji i pamięci. Wpływają również na nasz stosunek do hierarchii, wspólnoty, przejrzystości i równowagi pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym.

Bądź na bieżąco i śledź projekt w mediach społecznościowych. Najnowsze informacje znajdziesz wpisując hasztag #digicults na Facebooku, Linkedin, Twitterze i Instagramie. Partnerzy projektu na bieżąco informują o rozwoju i postępach w projekcie w poszczególnych krajach, w językach narodowym i/lub w języku angielskim.  Zapraszamy również na stronę projektu : www.digicults.eu

Partnerzy Projektu:

Koordynator – SMC Studien und Management Center gGmbH – Saalfelden, Austria

Sea Teach S.L., Cala D’or, Hiszpania

Danmar Computers – Rzeszów, Polska

UNIVERSITAT FUR WEITERBILDUNG KREMS, Krems, Austria

MILITOS SYMVOULEUTIKI A.E., Ateny, Grecja

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.