3DP

3DP – Training in 3D Printing To Foster EU Innovation & Creativity
Numer projektu: 2016-1-RO01-KA202-024578
Czas realizacji: 09.2016 – 08.2018

Opis projektu

Technologia druku 3D zyskuje co raz większa popularność i znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, takich jak przemysł, medycyna, elektronika czy architektura. Powoduje to wzrost zapotrzebowania rynku na pracowników posiadających umiejętności i kwalifikacje w tym zakresie.

Projekt 3DP jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie, a jego głównym celem jest opracowanie zawodowego kursu szkoleniowego oraz platformy e-learning w zakresie technologii druku 3D. Innowacja w zakresie kształcenia zawodowego w odniesieniu do druku 3D uwzględnia: aktywną współpracę pomiędzy instytucjami szkolnictwa wyższego, firmami oferującymi szkolenia zawodowe oraz partnerami technicznymi; przygotowanie przewodnika i stworzenie bazy studiów przypadku wykorzystania druku 3D w kształceniu i szkoleniu zawodowym; opracowanie kursu szkolenia zawodowego oraz programów nauczania zawierających elementy istotne z punktu widzenia rynku pracy; stworzenie wielojęzycznej platformy edukacyjnej jak również kompleksowego przewodnika wsparcia trenerów technologii 3D. Zarówno kurs, przewodnik dla trenerów jak i platforma dostępne będą w sześciu językach: angielskim, rumuńskim, hiszpańskim, włoskim, polskim oraz litewskim. Projekt jest skierowany do bardzo szerokiej grupy odbiorców, są to zarówno organizacje prowadzące szkolenia zawodowe i studenci, jak i firmy korzystające z drukarek 3D czy instytucje rządowe.

Jest to już drugi międzynarodowy projekt firmy Danmar Computers dotyczący technologii druku 3D. Tym razem jesteśmy odpowiedzialni między innymi za stworzenie platformy edukacyjnej, która będzie jednym z najważniejszych rezultatów projektu.

Strona projektu: 3d-p.eu

Partnerzy

Danmar Computers – Rzeszów, Polska
Ludor Engineering – Iasi, Rumunia
Universitatea Politehnika din Bucuresti – Bukareszt, Rumunia
Liceul Teoretic de Informatica – Iasi, Rumunia
MACDAC Engineering Consultancy Bureau – Iklin, Malta
Centro de Formacion Somorrostro – Muskiz, Hiszpania
Informaciniu technologiju institutas – Kowno, Litwa
GODESK – Potenza, Włochy
Northern Lithuania College – Szawle, Litwa

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.