START IN – pierwsze spotkanie w projekcie.

21 listopada 2017, partnerzy START IN – projektu dotyczącego przedsiębiorczości społecznej, spotkali się po raz pierwszy w Valladolid (Hiszpania). Gospodarzem spotkania był INFODEF – prywatne centrum badań, rozwoju i wspierania innowacji. Podczas dwóch dni spotkania, partnerom nie tylko udało się lepiej zrozumieć ideę projektu, ale również zgodzić się co do kształtu jego rezultatów i zakresu odpowiedzialności za poszczególne zadania.

Pierwszego dnia spotkania, po oficjalnym powitaniu przez gospodarza, Koordynator –  Manisa Provincial Directorate of National Education, przedstawił plan spotkania. Następnie, przedstawiciele partnerów zaprezentowali swoje organizacje, jak i ich najważniejsze zadania w projekcie. Do końca dnia, partnerom udało się zaplanować i przedyskutować w szczegółach realizację pierwszego rezultatu, czyli Europejskiego programu nauczania innowacyjnej społecznej przedsiębiorczości w oparciu o EQF.  Następny dzień spotkania poświęcono na kwestie związane z jakością i ewaluacją projektu, jak również upowszechnianiu i wykorzystaniu jego rezultatów. Koordynator zaprezentował i uzgodnił z partnerami plan działań na najbliższe 4 miesiące. Aby zapewnić sprawną realizację projektu, partnerzy postanowili korzystać z programu wspierającego zarządzanie projektami – Admin Project.

Poza intensywna pracą nad projektem, partnerzy mieli również okazję spróbować doskonałych regionalnych Tapas oraz zapoznać się z historią i kulturą Valladolid – dawnej stolicy Hiszpanii oraz miejsca, gdzie swoje ostatnie dni spędził Krzysztof Kolumb.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.