SOFIA

Strategies tO strenghten executive Functions In Adults
Numer projektu: 2017-1-FR01-KA204-037216
Czas realizacji: 01.09.2017 – 31.12.2019
Program pomocowy: Erasmus+

Opis projektu

Projekt SOFIA skupi się na zwiększaniu funkcji wykonawczych wśród osób dorosłych. Funkcje wykonawcze niedawno zajmowały centralne miejsce w badaniach związanych z poprawą warunków życia osób dorosłych, na skutek nowych odkryć w dziedzinie neurologii i neuropsychologii.

Projekt zakłada, że wymiana międzykulturowa ma zasadnicze znaczenie dla stworzenia innowacyjnego zintegrowanego podejścia, które zapewnia odpowiednie narzędzia do rozwiązywania problemów dorosłych z zaburzeniami funkcji wykonawczych. Do tej pory konsekwencje zaburzeń funkcji wykonawczych były rozwiązywane głównie przez strategie z zewnętrznym umiejscowieniem kontroli. Te strategie spowalniają przede wszystkim lekarzy rodzinnych, którzy diagnozują i przepisują leki.

Ogólnym celem projektu jest poprawa personalnych i zawodowych kompetencji doradców, aby były one bardziej zintegrowane na rynku pracy i w społeczeństwie poprzez wzmocnienie ich funkcji wykonawczych.

Możliwość pracy na poziomie europejskim zapewni możliwość odpowiedniej organizacji pracy, testowania i pilotowania nowych narzędzi w różnych kontekstach z w różnych systemach pranych i znajdowania innowacyjnych metod (umysł i ćwiczenia online) oraz strategii postępowania z wyżej wymienionymi zaburzeniami.

Strona projektu: sofia.erasmus.site

Partnerzy

Institut Corse de Formation et Recherche en Travail Social – Bastia,France
Civiform societa cooperativa socjale – Cividale del Friuli (UD), Italy
UNIVERSITATEA PETRU MAIOR DIN TARGU MURES – TARGU MURES, Romania
Danmar Computers – Rzeszów, Polska
ETAIREIA PROIGMENON EFARMOGON SISTIMATON DIOIKISIS-ISON PSYCHOMETRICA – Athens, Greece
VOLKSHOCHSCHULE IM LANDKREIS CHAM EV – Cham, Germany
BEST INSTITUT FUR BERUFSBEZOGENE WEITERBILDUNG UND PERSONALTRAINING GMBH – Wien, Austria

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.