SeaMap

Searching the Extensive Application at Maritime Protocol
Numer projektu: 2017-1-TR01_KA202-045799
Czas realizacji: 01.10.2017 – 30.09.2019

Opis projektu

Projekt SEAMAP jest odpowiedzią na potrzebę współpracy między Centrami Kształcenia Zawodowego a światem pracy w sektorze morskim poprzez wspieranie integracji życia zawodowego w sektorze morskim z kształceniem i szkoleniem zawodowym opartym na instytucjach morskich oraz podnoszeniem umiejętności przedsiębiorczych osób z branży morskiej.

Cel ten zostanie osiągnięty poprzez promowanie większej liczby działań związanych z pracą w planowanych programach kształcenia i szkolenia zawodowego, w tym innowacyjnych modeli praktyki zawodowej (doświadczenie zawodowe, umiejętność pracy zawodowej, uczenie się w miejscu pracy i staże). Zespół projektu zidentyfikuje i określi dostępne morskie miejsca pracy / staże i rozpoczęcie działalności gospodarczej zarówno na morzu, jak i na lądzie w krajach partnerskich, aby pracodawcy i pracownicy / stażyści mogli efektywnie i skutecznie korzystać z możliwości.

Ten projekt ma trzy główne cele:

  • wspieranie uznanych międzynarodowo kwalifikacji żeglarskich jako odpowiedzi na obecne stwierdzone niedobory i pomoc przedsiębiorstwom w rekrutacji personelu,
  • stwarzać młodym stażystom i personelowi morskiemu możliwości znalezienia pracy współmiernej do ich kwalifikacji w celu rozwijania kompetencji w zakresie przedsiębiorczości,
  • stworzyć platformę internetową do ujednolicenia osób poszukujących pracy / praktykantów oraz dostawców pracy / pośrednictwa pracy.

Strona projektu: projectseamap.eu

Partnerzy

LUCENT DENIZCILIK VE DANISMANLIK HIZMETLERI ANONIM SIRKETI – Istanbul, Turkey (koordynator)
T.C. TUZLA KAYMAKAMLIGI – Istanbul, Turkey
Sea Teach S.L. – Cala D’or, Spain
Danmar Computers – Rzeszów, Polska
TURK LOYDU VAKFI IKTISADI ISLETMESI – Istanbul, Turkey
UNIVERSITATEA MARITIMA DIN CONSTANTA – Constanta, Romania

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.