Vocal in Need

Vocal in Need: Vocationally Orientated Culture and Language in Need
Numer projektu: 2017‐1‐IE01‐KA202‐025710
Czas realizacji: 01.10.2017 – 30.09.2019

Opis projektu

Od początku kryzysu migracyjnego w 2015 roku, do Europy przybyło ponad 1mln uchodźców i migrantów, z krajów takich jak Syria, Afganistan czy Irak. Są to osoby pochodzące z różnych krajów, wychowane w różnej kulturze, posługujące się różnymi językami i wyznające różne religie. Wyzwanie przed jakim stoją obecnie kraje Europejskie, a w szczególności te które przyjęły największą liczbę imigrantów, to efektywna integracja tych osób w nowym społeczeństwie.

Projekt Vocal in Need zakłada przeniesienie innowacji z projektu VOCAL-Medical (2014-2016) w zakresie nauki języka i kultury w kontekście zawodowym, do nowego obszaru zawodowego, jakim jest sektor bezpieczeństwa. Projekt skierowany jest do specjalistów z sektora bezpieczeństwa, którzy muszą porozumiewać się ze społecznością imigrantów w szczególnych sytuacjach, w których dobre umiejętności komunikacyjne mogą czasami oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. W ten sposób, projekt stanowi odpowiedź na ważną potrzebę przezwyciężenia barier językowych i międzykulturowych w kontaktach z członkami społeczności imigrantów. Celem projektu jest dostarczenie materiałów szkoleniowych z zakresu języka i kultury, które poprzez współpracę mogą być wykorzystane w sektorze bezpieczeństwa pomiędzy instytucjami edukacyjnymi i specjalistami pracującymi w tym sektorze. Jeden z pięciu modułów szkoleniowych on-line będzie również skierowany do agencji pracujących z migrantami.

W ramach projektu powstanie pięć modułów szkoleniowych, w ośmiu językach (arabskim, tureckim, angielskim, niemieckim, bułgarskim, włoskim, litewskim i rosyjskim), jak również jeden wspólny moduł interkulturowy.

Strona projektu: vocal.erasmus.site

Partnerzy

INSTITUTE OF TECHNOLOGY TRALEE – Tralle, Irlandia
Hochschule der Sachsischen Polizei (FH) – Rothenburg, Niemcy
Danmar Computers sp z o.o. – Rzeszów, Polska
assist Gesellschaft fur Unternehmensberatung und Personalentwicklung mbH – Paderborn, Niemcy
MYKOLO ROMERIO UNIVERSITETAS – Wilno, Litwa
Formazione Co&So Network – Florencja, Włochy
UNIVERSITY OF PLOVDIV PAISII HILENDARSKI – Plovdiv, Bułgaria
Esenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi – Istambuł, Turcja
DIE BERATER UNTERNEHMENSBERATUNGS GESELLSCHAFT MBH – Wiedeń, Austria

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.