EPIC – Leonardo da Vinci

EPIC – Leonardo da Vinci Transfer Innowacji
Wzmocnienie i promocja międzynarodowej komunikacji biznesowej – EPIC
Numer projektu: 2013-1-PL1-LEO05-37888
Czas realizacji: 10.2013-09.2015

Opis projektu

Podstawą każdego sukcesu jest ciężka praca i dobra komunikacja pomiędzy współpracownikami. Projekt EPIC został opracowany właśnie po to, aby wprowadzać nowe, dobre rozwiązania mające na celu poprawę komunikacji pomiędzy przedsiębiorstwami.

Celem projektu było zaimplementowanie w 4 krajach (Polska, Litwa, Hiszpania: region Basków, Włochy: Sycylia) programu audytu zdolności językowych oraz komunikacji w MŚP, co pozwoliło na identyfikację i usunięcie barier językowych i kulturowych, które wynikały z handlu transgranicznego zwiększając tym samym ich konkurencyjność. Projekt zakładał kompleksowe wsparcie grupy docelowej, oprócz strategii i programów zostanły przygotowane szkolenia dla grupy audytorów i managerów w każdym z krajów. Ponadto opracowane zostało narzędzie internetowe wspierające audytorów oraz gromadzące wszystkie istotne dla nich materiały. W ramach projektu EPIC zostało przeprowadzonych 80 (20 na kraj) audytów zdolności językowych i komunikacyjnych w MŚP. Powstały raporty prezentujące wnioski oraz rekomendacje.

Strona projektu: arch.danmar-computers.com.pl/epicforyou/

Partnerzy

Danmar Computers – Rzeszów, Polska (aplikant)
Semantica Ltd, Bath – Wielka Brytania (koordynator)
Euro-Friend Change Management Consultancy Ltd. – Szeged, Węgry
Kauno Prekybos, Pramonės Ir Amatų Rūmai – Kowno, Litwa
Elhuyar Zubize – Usurbil, Hiszpania
Centro Per Lo Sviluppo Creativo “Danilo Dolci” – Palermo, Włochy

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.