REDIVE – Erasmus Multilateral

REDIVE – Erasmus Multilateral
Rekrutacja efektywnych pracowników z różnych kultur w Unii Europejskiej – REDIVE
Numer projektu: 528362-LLP-1-2012-1-NL-ERASMUS-ECUE
Czas realizacji: 10.2012 – 09.2014

Opis projektu

Głównym celem projektu REDIVE była poprawa procesów wielokulturowej rekrutacji w europejskich przedsiębiorstwach i wzrost efektywności pracowników z różnych krajów, poprzez podjęcie następujących tematów: brak świadomości w zakresie różnorodności pracowników w strategii przedsiębiorstwa, ograniczona wiedza na temat innych kultur wśród pracowników działów HR i rekrutacji oraz luka na rynku w zakresie szkoleń na temat zarządzania wielokulturowym zespołem.
W ramach projektu REDIVE został opracowany szeroki program szkoleniowy dla rekrutacji osób z różnych kultur i krajów. Pomogło to w zapewnieniu efektywności różnorodnych pracowników, zwiększeniu konkurencyjności oraz redukcji kosztów rekrutacji. Projekt przyczynił się do efektywności programów takich jak Erasmus i zwiększenia mobilności pracowników w UE. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu: redive.eu (strona projektu nie jest już dostępna).

Partnerzy

Advancis Business Services – Porto, Portugalia
Rotterdam School of Management – Rotterdam, Holandia
Leaders2Be – Rotterdam, Holandia
Danmar Computers – Rzeszów, Polska
IESE Business School – Barcelona, Hiszpania

Projekt posiadał rownież 7 partnerów stowarzyszonych.

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.