H&S – Leonardo da Vinci Transfer Innowacji

H&S@work – Leonardo da Vinci Transfer Innowacji
Zdrowie i bezpieczeństwo w całej Europie – H&S@work
Numer projektu: 2012-1-IT1-LEO05-02795
Czas realizacji: 10.2012 – 09.2014

Opis projektu

Celem projektu był transfer rezultatów poprzedniego projektu „Communicating Safety” przygotowanego przez koordynatora. Projekt przeniósł na poziom europejski program i narzędzia „Communicating Safety”. Proces zaangażował pracowników systemów VET, partnerów społecznych, związki zawodowe, firmy prywatne i publiczne oraz szkoły.
W ramach projektu powstały kursy skierowane do pracowników (również kobiet i imigrantów) i nauczycieli, określeniem działań informacyjnych i podnoszeniem świadomości w zakresie dedykowanych tematów skierowanych do studentów, firm i przedsiębiorców. Rezultatem projektu jest zwiększenie poziomu kompetencji w kwestii BHP na poziomie UE dla ludzi pracujących w sektorze MŚP ze szczególnym uwzględnieniem przedstawicieli grup zagrożonych wykluczeniem społecznym (imigranci, którzy pracują w sektorze mechaniki/budownictwa/rolnictwa; młodzi ludzie, którzy mają wejść na rynek pracy: kobiety, które pracują w danym sektorze, bezrobotni).
Więcej informacji znajduje się na stronie projektu: arch.danmar-computers.com.pl/healthandsafetyatwork/.

Partnerzy

Agenzia Liguria Lavoro – Genova, Włochy (promotor)
Provincia di Livorno Sviluppo – Livorno, Włochy (koordynator)
Provincia di Livorno – Livorno, Włochy
Sfera – Livorno, Włochy
Pole Emploi Corse – Ajaccio, Francja
Danmar Computers, Rzeszów, Polska
Oake Associates – Manchester, Wielka Brytania
Green Network – Vejle, Dania

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczona w nich zawartość merytoryczną.