Explore-Activate – Projekty Partnerskie Grundtviga

Explore-Activate – Grundtvig Projekty Partnerskie Grundtiva
Exploring the Methods Supporting Active Ageing at European Level Explore-Activate
Numer projektu: 2012-1-TR1-GRU06-36013 6
Czas realizacji: 08.2012 – 07.2014

Opis projektu

Celem projektu było przyczynienie się do zwiększenia świadomości wśród ludzi starszych na temat koncepcji „aktywnego starzenia się”. W ciągu dwóch lat realizacji projektu, partnerzy wymienili się doświadczeniami, punktami widzenia i opiniami na temat sposobów aktywizacji seniorów. Partnerzy szukali i publikowali dobre praktyki w każdym z krajów.
Celami szczegółowymi projektu było rozpowszechnianie wyników wśród profesjonalistów pracujących z seniorami w celu poprawy ich wiedzy na temat innowacyjnych praktyk w zakresie europejskim, w celu podniesienia świadomości społecznej i wrażliwości wśród seniorów, członków ich rodzin, profesjonalistów pracujących z seniorami, władz lokalnych i publicznych. Ważnym celem projektu była również edukacja ludzi starszych na temat koncepcji aktywnego starzenia się i pokazanie im sposobów w jaki mogą z niej korzystać. Rezultatem projektu jest wzrost świadomości społecznej w zakresie wyzwań i możliwości w procesie starzenia się. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu arch.danmar-computers.com.pl/explore-activate.

Partnerzy

Izmir Valiligi – Izmir, Turcja (koordynator)
Volkshochschule im Landkreis Cham e.V. – Cham, Niemcy
Die Kärntner Volkshochschulen – Klagenfurt, Austria
Danmar Computers – Rzeszów, Polska
ARIADNE – Menzingen, Szwajcaria
Fundacion Instituto Gerontologico Matia – Donostia-San Sebastian, Hiszpania

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczona w nich zawartość merytoryczną.