DIRECTION 4.0

DIRECTION 4.0 – Promation and development of Industry 4.0 related skills
Numer projektu: 2018-1-FR01-KA201-047889
Czas realizacji: 01.09.2018 – 31.08.2020

Opis projektu

Przemysł 4.0 i technologie związane z tą koncepcją szybko się rozwijają i zaczynają mieć rzeczywisty wpływ na życie obywateli UE. Problemy zidentyfikowane przez partnerów projektu w ich krajach (ale także dzięki szeroko zakrojonym międzynarodowym badaniom), wskazują na ogromną lukę między podażą a popytem na umiejętności związane z nowymi technologiami, takimi jak robotyka, druk 3D, przetwarzanie w chmurze, VR / AR i bezpieczeństwo cybernetyczne. Poprzez projekt DIRECTION 4.0 staramy się promować te nowe technologie wśród uczniów szkół średnich i motywować ich do wyboru kierunków technicznych.

DIRECTION 4.0 skupia się na podniesieniu świadomości branży 4.0 i rozwijaniu umiejętności, które wkrótce będą miały duże zapotrzebowanie na UE rynek pracy. W ramach projektu zostanie opracowanych kilka produktów, które stanowią odpowiedź na zidentyfikowane problemy i ograniczenia.

Oczekuje się, że DIRECTION 4.0 wywrze istotny wpływ na bezpośrednich beneficjentów – nauczycieli STEM i ich uczniów, ale także na inne zainteresowane strony, wśród których znajdą się wychowawcy, trenerzy, decydenci, przedstawiciele sektora biznesu.

Strona projektu: dir40.erasmus.site

Partnerzy

ECAM-EPMI – Cergy Pontoise, Francja (koordynator)
Istituto Superiore E. Mattei – Fiorenzuola d’Arda, Włochy
Stucom SA – Barcelona, Hiszpania
MACDAC ENGINEERING CONSULTANCY BUREAU LTD – MECB – Iklin, Malta
SC Ludor Engineering SRL – Valea Adanca (Miroslava), Rumunia
M.K. INNOVATIONS LTD – Nikozja, Cypr
Danmar Computers sp z o.o. – Rzeszów, Polska

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.