BCT4SMEs – High level knowledge awareness of BlockChain Technology applications in SMEs

BCT4SMEs – High level knowledge awareness of BlockChain Technology applications in SMEs
Numer projektu: 2020-1-UK01-KA202-078895
Czas realizacji: 01.12.2020 – 30.11.2022

Opis projektu

BCT4SMEs ma na celu wspieranie menedżerów wykorzystujących i integrujących technologię blockchain oraz czerpiących z niej korzyści.

Aby osiągnąć swój cel, projekt stworzy spersonalizowane środowisko, które dostarczy strategii i działań, które powinny być przyjęte przez uczących się, aby dowiedzieć się, jak skutecznie korzystać z technologii blockchain. Działania te będą koncentrować się na dwóch głównych obszarach, w których technologia blockchain może być stosowana, a mianowicie na bezpieczeństwie i finansach. W szczególności, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, konkretne dziedziny, które należy uwzględnić, są związane z bezpieczeństwem IoT, rozwiązaniami w zakresie przechowywania, bezpieczeństwem komunikacji, inteligentnymi umowami itp. Jeśli chodzi o finanse, treści nauczania mogą zawierać tematy, takie jak: Rozliczenia, Kryptowaluty, Płatności, Inwestycje itp. Umiejętności i wiedza, które zostaną nabyte w ramach uczenia się opartego na działaniu, zostaną uznane i poświadczone przy użyciu Open Badges Framework.

Grupa docelowa:

  • Kierownicy/właściciele MŚP

Rezultaty projektu:

O1: Szkolenie z technologii blockchain – kurs BCT (Blockchain technology course) Kurs szkoleniowy ma na celu zaoferowanie praktycznego programu szkoleniowego z modułami ukierunkowanymi na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych uczestników. Moduły te zostaną zintegrowane z narzędziem online (Asystent ds. wdrażania technologii Blockchain), które będzie zaprojektowane tak, aby zaprezentować je każdemu uczącemu się poprzez spersonalizowaną ścieżkę szkoleniową. Opracowanie spersonalizowanych strategii przyjmowania technologii blockchain będzie obejmowało sprawdzone praktyki (“Szybkie wygrane”), które mogą być natychmiast wdrożone przez menedżerów/właścicieli MŚP.

O2: Asystent ds. wdrażania technologii Blockchain -BIA (Blockchain Implementation Assistant) – zostaną tu przygotowane spersonalizowane ścieżki szkoleniowe poprzez wstępne sprawdzenie wiedzy i świadomości MŚP na temat technologii blockchain, a następnie zapewnienie spersonalizowanych planów szkoleniowych. System będzie wspierał podejście etapowe. BIA ma działać jako prawdziwie interaktywny system, sprzyjający motywacji i ciekawości użytkowników, unikając tradycyjnego podejścia stosowanego w szkoleniach.

Strona projektu: w trakcje realizacji

Partnerzy

CIVIC COMPUTING LIMITED – Edynburg, Wielka Brytania (koordynator)

Danmar Computers – Rzeszów, Polska

AKNOW – Ilioupoli, Grecja

FyG Consultores – Walencja, Hiszpania

Frederick University FU – Pallouriotissa Lefkosia, Cypr

ATERMON – Rotterdam, Niderlandy

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.