DigiEU – Digital Garden for European Schools

DigiEU – Digital Garden for European Schools
Numer projektu: 2019-1-PL01-KA202-064979
Czas realizacji: 01.09.2019 – 31.08.2021
Program pomocowy: Erasmus+

Opis projektu

DigiEU to projekt realizowany w ramach programu Erasmus+, którego celem jest doświadczenie metody nauczania sprzyjającej uwadze uczniów, stymulującej i dającej przestrzeń dla potrzeby aktywnego uczestnictwa i wyrażania swoich opinii, dzięki innowacyjnym metodom nauczania (TEAL).
W szczególności projekt składa się ze ścieżki, która poprowadzi uczniów do zdobycia wiedzy i podstawowych umiejętności, dzięki którym będą oni w stanie instalować i zarządzać małymi ogrodami wyposażonymi w domowe środowiska, takie jak balkony, tarasy i ogrody z pomocą projektantów.
Wiedza ta będzie przyswajana przez uczniów poprzez warsztaty i konferencje prowadzone przez nauczycieli, rolników, projektantów, dietetyków poprzez nauczanie 3.0 (TEAL).
Ponadto celem jest zaprojektowanie i wdrożenie gry, która pozwoli im na samodzielne zbudowanie i zarządzanie własnym ogrodem w dowolnym miejscu.

Rezultaty projektu:

  • TEAL Garden Classroom – Metodologia i narzędzie oceny – Planowanie i realizacja ścieżki edukacyjnej opartej na samodzielnej budowie ogrodów miejskich do użytku domowego, z celami i metodami multidyscyplinarnymi w trybie teoretycznym/praktycznym, z wykorzystaniem metodologii TEAL.
  • Garden-App – (Gra Edukacyjna) – Projektowanie i prototypowanie konkretnej aplikacji do gry, do przetestowania podczas warsztatów pilotażowych. Aplikacja pokieruje dziećmi we wszystkich fazach tworzenia własnego ogrodu, od samokonstrukcji do zarządzania, od siewu, zbioru warzyw do wiedzy na temat sezonowości.

Grupa docelowa:

  • Uczniowie w wieku 6-19 lat
  • Nauczyciele nauk ścisłych, matematyki, informatycy i eksperci innowacyjnych metod nauczania
  • Szkoły
  • Rolnicy, projektanci, twórcy i dietetycy
  • Organizacje Uczestniczące
  • Zainteresowane strony

Strona projektu: www.digi-eu.eu
Facebook: facebook.com/DigitalGardenEU

Partnerzy

PETIT PAS – Trani, Włochy – Koordynator
DANMAR COMPUTERS SP Z O.O. – Rzeszów, Polska
MUNICIPIO DE LOUSADA – Silvares Lousada, Portugalia
LICEUL TEORETIC MARIN PREDA – TURNU MAGURELE, Rumunia
CROSS CULTURE INTERNATIONAL FOUNDATION CYPRUS LTD – Pafos, Cypr

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.